Etat czy własna firma?

Etat czy własna firma?

Droga do sukcesu, sposoby na jego określenie i osiągnięcie.

przez frutka » 8 lis 2019, o 09:39

Co uważacie za lepsze pod kątem rozwoju osobistego?
Moim zdaniem nie ma nic lepszego niż własna działalność, nawet jeśli później sprowadza się to do kontraktów b2b z jedną firmą i okazyjnej współpracy z innymi. Czasami wystarczy tylko rozstawić stojaki na ulotki w odpowiednim miejscu i czasie - np. na branżowej konferencji - żeby nagle rozdzowniły się telefony :lol:
Szkoda tylko, że przepisy (podatkowe) mocno zniechęcają do tego, żeby się samorealizować :evil:
frutka

Reputacja: 0 pkt
Od: 27 lip 2019, o 10:25

przez Kiki » 12 gru 2019, o 09:21

No właśnie, nasze państwo nie wspiera niestety przedsiębiorców i nie zachęca do zakładania własnej działalności. Nie wiem do czego to prowadzi.
Kiki

Od: 8 maja 2019, o 09:30

przez dernier » 13 gru 2019, o 11:46

Ja się nie nadaję do prowadzenia własnej firmy, bo to niestety coraz bardziej zmusza do cięcia kosztów i szukania oszczędności, a jednak pracownikom trzeba z czegoś płacić pensje, niezależnie od dochodów firmy. Poza tym własna działalność to praca 24 godz. na dobę i ogromna odpowiedzialność, a ja zdecydowanie wolę mieć po pracy odrębne życie
dernier

Od: 30 paź 2018, o 10:36

przez wioletta » 17 gru 2019, o 09:35

Wszystko zależy od tego jaką mamy motywację do prowadzenia własnej działalności. Ważne też są finanse jakimi dysponujemy. Dla większości ludzi pracujących na etacie w grę wchodzi jedynie prowadzenie czegoś po godzinach. Można w niektórych przypadkach dorobić sobie znacznie do pensji, a jak się to bardziej rozkręci to porzucić etat. Znalezienie dobrego pomysłu będzie tutaj kluczowe. Dla kobiety ciekawym może być coś związanego z branżą piękna lub kwiaciarnią online jak to zrobiła moja znajoma. Całkiem dobrze na tym wychodzi ponieważ materiały ma w atrakcyjnych cenach. Znalazła je w sieci pod hasłem hurtownia dodatków florystycznych - https://giftmania.com.pl/ Przez pierwsze kilka miesięcy uzyskała stały dochód. W przyszłym roku chce rozwinąć działalność.
wioletta

Od: 29 maja 2019, o 13:45

przez hubert37 » 6 maja 2020, o 09:19

Pośredniczymy w znalezieniu podmiotu polskiego lub zagranicznego zainteresowanego przejęciem Twojej firmy i kontynuowaniem jej działalności ltdbroker.pl Proponujemy przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa w zakresie działalności, spraw pracowniczych, misji spółki, zawartych umów. Obsługujemy spółki w każdej sytuacji finansowej, zadłużone u kontrahentów, oraz w ZUS i urzędzie skarbowym. Skontaktuj się z nami przez www.ltdbroker.pl Sprzedaż i kupno spółek odbywa się w świetle prawa i bezpiecznie, a przede wszystkim szybko i sprawnie. Cała biurokracja jest na naszej głowie.
hubert37
Świeżak

Od: 4 maja 2020, o 11:16

Zobacz również inne wątki:

Wątki

•  
    Odsłon
    Ostatni post

Powrót do Sukces