Odkładanie pieniędzy na przyszłość

Odkładanie pieniędzy na przyszłość

Dział poświęcony tematyce motywacji w poszukiwaniu pracy jak i w życiu.

przez jazz » 21 cze 2018, o 09:33

Czy ktoś z was odkłada może kapitał na przyszłość? W jakiej formie to robicie? Ile udaje wam się odłożyć, miesięcznie, rocznie??
jazz

Reputacja: 0 pkt
Od: 21 kwi 2016, o 13:03

przez pers » 22 cze 2018, o 06:49

Emerytury będą jakie będą, a wg przewidywań będą dosyć niskie. Nie ma więc innej opcji, jak samodzielne odkładanie. Np system brytyjski składa się tylko w jakiejś podstawowej części z emerytury państwowej, pozostałe środki emerytalne pochodzą z drugiego czy trzeciego filaru. Odkładają samodzielnie. W Polsce również należałoby tak czynić.
Jak odkładać? Np lokaty lub konta oszczędnościowe, może zarobki nie są spektakularne, ale za to pewne i stałe. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: http://www.tanie-konto.pl/promocje/ - aktualne promocje.
pers

Od: 25 kwi 2016, o 05:00

przez Simon772 » 22 cze 2018, o 09:13

ja mam dwa konta, w tym oszczędnościowe. Na to oszczędnościowe co miesiąc przelewam określaną kwotę i dopiero po przelaniu tej kwoty planuje sobie cały miesiąc z tego co zostaje. No chyba, że mam jakieś konkretne, większe wydatki to wtedy trochę mniej odkładam, a czasem wcale...
Simon772

Od: 15 cze 2018, o 12:38

przez kejti » 19 lip 2018, o 12:41

Też długo oszczędzałam ale czasami to nie ma sensu, gdyż np. zakup mieszkania jest bardzo drogi. A co mi z oszczędności i 70 lat na karku, nawet bym się nie zdążyła tym nacieszyć. Są momenty, że lepszym rozwiązaniem jest kredyt. Polecam https://habzafinanse.com.pl/oferta/ - nie jest to bank, a doradcy, którzy znajdą najtańsze rozwiązanie.
kejti

Od: 18 lip 2018, o 11:09

Powrót do Motywacja